AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Ольга Морозова. Малярство

Ольга Морозова. Малярство

31 серпня - 17 вересня 2021

Ольга Морозова – відомий автор понад двадцяти виставок в Україні та за її межами. Вона активна учасниця групових виставок, аукціонів і експозицій у Чехії, Іспанії, ОАЕ, Данії та США; українські й міжнародні галереї охоче укладають контракти з майстринею.

Очевидне та цілком заслужене зацікавлення мистецького загалу (колег, глядачів та мистецьких критиків) потужним пейзажизмом майстрині, який наразі відбувся. Предтечами колоризму О.Морозової в мистецтві України ХХ століття можна напевно вважати Миколу Глущенка, сонценосного Анатолія Лимарєва та потужного Анатолія Криволапа.
Один раз побачивши пейзажі, народжені пензлем О.Морозової, вже з ними не розлучаєшся. Композиційна міць краєвидів, сяйво ясних кольорів, – ці образи залишаються на сітківці ока. Вони стають навіюванням та подарунком глядачеві від мисткині.
Ольга Морозова свідомо обрала для себе палітру французьких «диких», тобто фовізму. Відтоді вся її творчість – це життя в активному колоризмі. Ольга спілкується з природою вранці, коли дерева та квіти радіють світанковому сонцю, а гуркіт цивілізації ще не глушить спів птаства. Дзен-буддистська тиша пейзажу, який у вранішньому очищенні віддається художнику, – інтимний діалог із розкішшю світу. Утаємничене злиття з довкіллям породжує піднесену енергію, яку майстриня віддає полотну. Проживання з пензлем у руках закоханості в природу навіює екстатичне самозабуття та збудження одним лише кольором. Надалі Ольга пише швидко. Бездоганно володіючи даром бачити одразу кольоротон, авторка сміливо нашаровує колористичні плани композиції. У графічній зосередженості на мотиві, в експресивному та імпровізаційному письмі, в орнаментально-декоративних рішеннях втілюється могутній темперамент зовні делікатної й тендітної жінки. В її пейзажах є почуттєве діонісійство, щирість, котрі дивовижно поєднується з авторською системою конструктивного письма. 
Пейзажі Ольги Морозової вражають, немов вітражі, та створюють навколо себе світозарну ауру. Здається, що під шаром фарби заблукало сонце…
Композиційна фантазія художниці – невичерпна. Кожен пейзажний мотив – неповторний. Кожне рішення – евристичне. Радість та силу незамуленого ока й душі авторки підтримує її закоханість у систему класичного модернізму, в естетику «прекрасного».
Ольга Петрова,
мистецтвознавець, доктор філософії

Афіша

«ВІД ВСЕПОГЛИНАЮЧОГО ЧОРНОГО ДО ВІДКРИТОГО БІЛОГО»21 вересня 2021

Персональна виставка мистця з Житомирщини Віталія Правдицького в галереї «АВС-арт» представляє графічний доробок автора, для якого назва проєкту «Від всепоглинаючого чорного до відкритого білого» є водночас визначальною рисою моделі його художнього мислення.

Митці

Грох Микола Грох Микола
Народився 16 травня 1936 року в Ленінграді. Дитинство провів у селі під Києвом. 1957-го закінчив Київське училище прикладного мистецтва, відділення художнього текстилю. 1960-1967 рр. – навчався в Київському державному художньому інституті. Працював у Художньому фонді України (1960-1964), у видавництві «Мистецтво» (1964-1967).