AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Ольга Морозова. Малярство

Ольга Морозова. Малярство

31 серпня - 17 вересня 2021

Ольга Морозова – відомий автор понад двадцяти виставок в Україні та за її межами. Вона активна учасниця групових виставок, аукціонів і експозицій у Чехії, Іспанії, ОАЕ, Данії та США; українські й міжнародні галереї охоче укладають контракти з майстринею.

Очевидне та цілком заслужене зацікавлення мистецького загалу (колег, глядачів та мистецьких критиків) потужним пейзажизмом майстрині, який наразі відбувся. Предтечами колоризму О.Морозової в мистецтві України ХХ століття можна напевно вважати Миколу Глущенка, сонценосного Анатолія Лимарєва та потужного Анатолія Криволапа.
Один раз побачивши пейзажі, народжені пензлем О.Морозової, вже з ними не розлучаєшся. Композиційна міць краєвидів, сяйво ясних кольорів, – ці образи залишаються на сітківці ока. Вони стають навіюванням та подарунком глядачеві від мисткині.
Ольга Морозова свідомо обрала для себе палітру французьких «диких», тобто фовізму. Відтоді вся її творчість – це життя в активному колоризмі. Ольга спілкується з природою вранці, коли дерева та квіти радіють світанковому сонцю, а гуркіт цивілізації ще не глушить спів птаства. Дзен-буддистська тиша пейзажу, який у вранішньому очищенні віддається художнику, – інтимний діалог із розкішшю світу. Утаємничене злиття з довкіллям породжує піднесену енергію, яку майстриня віддає полотну. Проживання з пензлем у руках закоханості в природу навіює екстатичне самозабуття та збудження одним лише кольором. Надалі Ольга пише швидко. Бездоганно володіючи даром бачити одразу кольоротон, авторка сміливо нашаровує колористичні плани композиції. У графічній зосередженості на мотиві, в експресивному та імпровізаційному письмі, в орнаментально-декоративних рішеннях втілюється могутній темперамент зовні делікатної й тендітної жінки. В її пейзажах є почуттєве діонісійство, щирість, котрі дивовижно поєднується з авторською системою конструктивного письма. 
Пейзажі Ольги Морозової вражають, немов вітражі, та створюють навколо себе світозарну ауру. Здається, що під шаром фарби заблукало сонце…
Композиційна фантазія художниці – невичерпна. Кожен пейзажний мотив – неповторний. Кожне рішення – евристичне. Радість та силу незамуленого ока й душі авторки підтримує її закоханість у систему класичного модернізму, в естетику «прекрасного».
Ольга Петрова,
мистецтвознавець, доктор філософії

Афіша

«ТАКИЙ ШАЛЕНИЙ СВІТ»18 січня 2022

Шалений, нестримний, неприборканий, відчайдушний, експресивний – саме так можна означити мистецький світ Олександра Павлова, представлений на його персональній виставці в галереї «АВС-арт». Олександр Павлов належить до художників універсального складу, котрий переконливим чином втілює будь-які свої ідеї та задуми. Він відомий в Україні й далеко за її межами – десятки виставок, персональних і групових, вітчизняних і міжнародних, зібрали відгуки знаних мистецтвознавців та критиків.

Митці

Коцка Андрій Андрійович Коцка Андрій Андрійович
(23.06.1911, Ужгород – 3.11.1987, Ужгород) – український живописець. Навчався (1927-1931) у Публічній школі малювання в Ужгороді (у Й.Бокшая, та А.Ерделі); на відділенні монументального мистецтва в Академії образотворчого мистецтвва в Римі (1940-1942, у Ф.Ферроці).