AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Ольга Петрова. Малярство

Ольга Петрова. Малярство

10 - 30 червня 2021

Коли 14 лютого 2020 року група безжурних туристів вийшла на причал біля площі Сан-Марко у Венеції, ніхто з нас не міг припустити, що у Мілані, як і в інших містах Ломбардії, вже з’явилися перші жертви ковіду. Не знала цього і влада Венеції, тому й розпочинала зимовий карнавал. 

Історія міського свята сягає 998 року: тоді юнаки-венеційці повернули додому дівчат, захоплених піратами. У карнавалу химерна історія. В 1296 році Сенат Венеційської республіки виголосив святковим останній тиждень перед Великим постом. Це були безжурні дні маскарадів та урочистих процесій. Традицію містян нагло обірвав Наполеон, що захопив Венецію 1797 року. Його солдати остерігалися людей у масках та ще й у вузеньких провулочках міста. 
Лише через 200 років – у 1979 – за ініціативи геніального Федеріко Фелліні було відроджено венеційський карнавал. Святкову подію благословив Римський Папа.
На вежі пробило дванадцяту годину. Натовп туристів завмер в очікуванні – саме тоді починалась урочиста хода набережною біля Палацу дожів. Театралізоване дійство очолював мер Венеції, а далі, як було ще з часів Середньовіччя та Ренесансу, йшли представники ремісничих цехів у декоративному строї. На ношах несли п’ятьох Марій як згадку про врятованих від піратів красунь. Персонажів Комедії дель арте змінювали розкішні та вигадливі маски у вбраннях XVII – XVIII століть. Туристи ледь встигали клацати кнопками телефонів та фотоапаратів.
Слідом за процесією натовп перетікав на площу Сан-Марко, аж поки не заповнив її вщент. Кульмінацією дійства був спуск торішньої «королеви карнавалу» на канаті з найвищої вежі міста.
Персонажі в масках та туристи поволі розосереджувалися, розтікалися по вуличках, ресторанчиках та по банкетних залах… Все місто з його каналами та островами перетворилося на суцільний карнавал. Венеція під машкарою, до якої хижо підкрадався ковід.
За два дні по тому наша група здорова та неушкоджена поверталася додому, а у Венеції (як і по всій Італії) було оголошено локдаун.
У Києві мій «Венеційський карнавал» тільки розпочинався в майстерні на двадцяти п’яти полотнах. Так продовжилися уявні прогулянки містом «вічного свята», що його відродив Федеріко Фелліні. Робота над полотнами стала щасливою пригодою всупереч ковіду 2020 року. Нині цю радість я дарую глядачам.
Ольга Петрова,
мисткиня

Афіша

«ЖИТТЄВІ ПЕРЕХРЕСТЯ»02 серпня 2022

Нова персональна виставка Михайла Поживанова представляє його живописні полотна, що творилися, незважаючи на складний воєнний час. Михайло Поживанов – відомий політик, громадський діяч, науковець, меценат і художник – зазначає: як би нам зараз не було складно, українці мусять думати про майбутнє й відбудовуватися, реанімувати нашу землю й наші душі, давати раду емоціям і почуттям.

Митці

Ясенєв Олег Oleg Jasenev
Народився 1963 року в с.Дніпровка Запорізької області. Навчався у Дніпропетровському художньому училищі (1980-1983), Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури, факультет станкового живопису (1984-1992). Закінчив аспірантуру НАОМА.