AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Роман та Романа Романишини. «Візії прожитого. Візії прочитаного». Левкас. Скульптура.

Роман та Романа Романишини. «Візії прожитого. Візії прочитаного». Левкас. Скульптура.

18 березня – 6 квітня 2010

«Візії прожитого. Візії прочитаного» – це родинний проєкт батька та доньки. Це обмін мудрістю, інтуїтивними вміннями та навичками. Водночас це – складний синтез рис сьогодення та глибоких пластів культури, діалог розв’язання антагонізмів, накопичених попередніми епохами.
Візії батька
Творчість Романа Романишина – це безперервний поступ від зовнішніх чинників до перманентного заглиблення у власний внутрішній світ, світ спогадів, сформованих на рівні дитячих уявлень, до глибоко індивідуального переживання подій сьогодення. Саме в цих процесах все виразніше викристалізовується цілковита оригінальність і неповторність творчості мистця.
Прагнучи проникнути до філософської «основи основ» свого буття, намагаючись пов’язати його з долею близьких і найдорожчих йому людей, родини й сім’ї, своїх предків і рідного народу, мистець поступово виокремлює власний ірреальний простір, в якому можливе все, де стираються видимі часові межі, грані між мистецькими формами, жанрами, усталеними правилами застосування певних матеріалів і технік. Площинні композиції в нього цілком вільно переростають в об’ємні форми. А вони згодом виявляють здатність до кінетичного руху, що надалі супроводжується звуком. Над усім цим неодмінно панує дивна й потужна енергетика, яка не дає глядачеві залишатися байдужим. Як вислід, у процесі наполегливої праці художник розкриває лише йому відомі таємниці органічного поєднання того, що немовби й неможливо поєднувати: архаїки й комп’ютерних технологій, особливої атмосфери, яка здавна панує в традиційній сільській оселі, та інформаційного цифрового коду сучасності.
Візії доньки
Твори Романи – своєрідний тайнопис, за допомогою якого вона контактує із глядачем, а глядач, захоплений власною ерудицією, читає, розшифровує його.
Символіка Романи – об’єкти відомого нам життя, які натякають на невідоме, сутнісне для авторки в той чи інший період її життя, емоції, переживання, це ревізії своїх думок, власне, самого себе. А роботи – тло, прихований зміст для цього процесу.

Твори Романа та Романи – це текст, нашарування смислів, що вимагає нескінченних занурень у його глибини.

 

Афіша

«ВІД ВСЕПОГЛИНАЮЧОГО ЧОРНОГО ДО ВІДКРИТОГО БІЛОГО»21 вересня 2021

Персональна виставка мистця з Житомирщини Віталія Правдицького в галереї «АВС-арт» представляє графічний доробок автора, для якого назва проєкту «Від всепоглинаючого чорного до відкритого білого» є водночас визначальною рисою моделі його художнього мислення.

Митці

Верещагін Геннадій Георгійович Верещагін Геннадій Георгійович
(Нар. 18.11.1955, Запоріжжя) – український графік. Закінчив КХІ (1981, у А.Чебикіна, І.Селиванова). Член СХУ (1985, Одеська організація). Лауреат міжнародних конкурсів графіки. Працює в техніці кольорового офорту, переважно в пейзажному жанрі. Майстер екслібриса.