AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Групова виставка «Шевченків травень»

Групова виставка «Шевченків травень»

21 травня - 7 червня 2024
Галерея «АВС-арт» уже вдруге реалізує мистецький проєкт «Шевченків травень», започаткований 2014-го, коли визначну річницю Кобзаря відзначала не лише Україна, а й світ. Як не парадоксально, саме тоді на наших теренах почалася – для когось непомітно й не помічено – війна, котра зараз переросла в повномасштабну. Й на це вже не можна не зважати: Шевченкові слова «Борітеся – поборете» вкотре стали екзистенційною настановою в правдивій боротьбі за життя. Тож і шевченкіана наших воєнних днів набула іншого звучання, зберігаючи, проте, первинний задум: нагадати про 22 травня 1861 року, дату перепоховання Кобзаря, коли його назавжди повернули в Україну з московії.
«Шевченків травень» у галереї «АВС-арт» – це шана його поверненню, візуальні роздуми про нього, пошуки його духа у творчості українських мистців – класиків і сучасників. Представлена живописна й графічна добірка, котра має як безпосередній, так і опосередкований стосунок до шевченкіани, об’єднана засадничими світоглядними устремліннями, мисленням, чуттями, що споріднюють крізь роки різних авторів і навертають глядача на асоціативні пошуки й свого – власного – Тараса Шевченка.
Кріпак, солдат, інтелігент, краянин, вигнанець. Письменник, художник, громадський і політичний діяч, етнограф. Мислитель, пророк, будитель, воїн, апостол. Образ, світоч, феномен, геній, міф… Зрештою, замало лише самих означень. Тому знову і знову повертаємося до таїни постаті-символа, до одного з наріжних каменів нашої національної ідентичності.
В експозиції – Софія Караффа-Корбут, Валентин Алтанець, Андрій Коваленко, Ольга Ковтун, Василь Химочка, Олександр Мельник, Михайло Надєждін, Костянтин Чернявський, Орест Гнатів, Анатолій Мельник, Дмитро Стецько, Василь Копайгоренко, Петро Сипняк, Віталій Правдицький, Адальберт Ерделі, Катерина Ткаченко, Орест Скоп, Михайло Демцю, Петро Пуга, Богдан Задорожний, Анатолій Фурлет, В’ячеслав Приходько, Марія Примаченко, Роман Сельський, Василь Шандро, Михайло Поживанов, Василь Кікіньов, Петро Шолтес, Володимир Беляк, Іван Кулик, Ярослав Ясенєв.
Галерея «АВС-арт»

Афіша

«ДИВИНА ЗВИЧАЙНА»13 червня 2024

Галерея «АВС-арт» дарує глядачам нев’янучу красу, представляючи тематичну добірку квіткових мотивів у творчості класиків і сучасників українського мистецтва. Виставка «Дивина звичайна» – вже четверта в однойменному проєкті, започаткованому 2013-го року. Його основна ідея – без зайвих «ізмів» і концептуального шумовиння дати можливість глядачеві насолодитися роботами, на які художників надихнула Флора. Акцент цьогорічної виставки – на геометрії квіткових форм, що, долаючи реалістичні межі, виходить на рівень абстракції.

Митці

Коцка Андрій Андрійович Коцка Андрій Андрійович
(23.06.1911, Ужгород – 3.11.1987, Ужгород) – український живописець. Навчався (1927-1931) у Публічній школі малювання в Ужгороді (у Й.Бокшая, та А.Ерделі); на відділенні монументального мистецтва в Академії образотворчого мистецтвва в Римі (1940-1942, у Ф.Ферроці).