Олександр Левіч, Михайло Шаповаленко. Живопис
20 серпня - 6 вересня 2024
Традиційно наприкінці літа галерея «АВС-арт» запрошує глядачів у мистецьку мандрівку до моря, представляючи твори класиків і сучасників українського образотворення, їхні мариністичні рефлексії. Те, що в мирний час сприймалося як даність, мотив і предмет зображення, від 2014 року, коли в нас відібрали Крим, набуло іншого значення, іншого емоційного навантаження. А зараз Україну – морську державу – позбавляють не лише півострова, а й загалом фізичного доступу до обох морів, Чорного й Азовського. Відтак і вектор мистецького сприйняття навіть підсвідомо з ліричного перенаправлено на драматичний, хоч іноді так потрібно абстрагуватися й хоча б у спогадах повернутися до життєствердних позитивних візій.
Живописні «Спогади про море» Олександра Левіча й Михайла Шаповаленка апелюють як до конкретики кримських місць, так і до узагальненої передачі мариністичної настроєвості. Їхні твори – про мирне життя, відпочинковий настрій, будні приморських мешканців; про захват від спокійної водної глибини чи бурхливих хвиль, гірських краєвидів і літніх натюрмортів. Зрештою, на те вони і спогади. «Різниця художніх темпераментів надає можливість згадати море у повноті його проявів. «Бінокулярність» цієї виставки створює потрібний об’єм погляду, щоб через певний час спілкування з роботами відчути тепло сонячних променів, смак стиглих фруктів, солоний запах повітря і плескіт прибою», – зазначає куратор виставки Андрій Гуренко.
До речі, обидва автори – члени Всеукраїнської творчої спілки художників «БЖ-АРТ», яка цьогоріч відзначає 30-ліття заснування. В масштабах Незалежності України це значить дуже багато, як і в масштабах 15-річної діяльності галереї «АВС-арт». Тож нехай мистецька хвиля вільно й неспинно несе нас до нашого моря!
Мирослава Крат,
артменеджер
|
| | |
«СТРИБОК У МАЙБУТНЄ»01 жовтня 2024
Сім фотографів – Микола Миронов, Володимир Харченко, Світлана Кошева, Денис Копилов, Олександр Серажим, Андрій Фурсенко та Андрій Котлярчук – поділяться з глядачами своїми роздумами та рефлексіями на життя яким воно є. |
Грох Микола
Народився 16 травня 1936 року в Ленінграді. Дитинство провів у селі під Києвом. 1957-го закінчив Київське училище прикладного мистецтва, відділення художнього текстилю. 1960-1967 рр. – навчався в Київському державному художньому інституті. Працював у Художньому фонді України (1960-1964), у видавництві «Мистецтво» (1964-1967).
|
|