Сергій Савченко. «Експресивні парадокси». Малярство, графіка, скульптура, таракуци.
26 листопада - 18 грудня 2009
Сергій Савченко – один із найяскравіших одеських нонконформістів. Його ім'я нерозривно пов’язнане з діяльністю «Одеської групи» мистців, як її називають на Заході, та з мистецьким об’єднанням «Мамай», як вони називають себе самі.
Творчість Сергія Савченка сформувалася в руслі нефігуративної образності. Бурхливі, насичені кольором абстаркції майстра знаходять втілення у малярстві, станковій графіці та скульптурі.
Сергій Савченко увійшов у мистецький простір України в 1970-х, коли творчим особистостям доводилося існувати в жорстких умовах соцреалізму. Але соцреалістичне мистецтво його не цікавило, тому багато років художник був змушений існувати на значній відстані від офіційних чинників й лише згодом зміг заявити про себе відкрито. Як не парадоксально, перший Савченком зацікавився Захід – його роботи потрапили до багатьох колекцій зарубіжних поціновувачів мистецтва, особливо – до Великобританії.
Сергій Савченко – неперевершений винахідник і дослідник кольору. Складне й водночас гармонійне колірне бачення майстра є основою його відомих малярських і графічних абстракцій. Інша самобутня сторона таланту мистця – пластичне відчутя кольору, особлива чутливість до схоплення його різноманітних просторово-об’ємних перебувань. Винятково оригінальної художньої завершеності вона набула в авторській поліхромній скульптурі та розписах природних форм – таракуц (висушених гарбузів певного сорту). Мистець безпосередньо, тут і зараз, виявляє гармонії форм, мас, об’ємів, колориту, які до того не існували, відкриває нові обрії сприйняття кольору. Композиція робіт Савченка тяжіє до відтворення чуттєвих структур, конфліктів, емоційних зрушень, а не винятково інтелектуальних побудов.
Востаннє персональна виставка Сергія Савченка в Києві відбулася 2006 року, і то камерним форматом, тож презентація в «АВС-арт» – унікальна нагода зустрітися з різноплановою творчістю одеського мистця.
Сергій Савченко: «Абстракція має можливість увійти в той емоційний простір, в якому вирують чисті тонкі енергії, а мистецтво проступає як відбиток, як слід, ясний та явлений на рівні імпульсивного входження в образ на межі можливого прозріння».
Михайло Поживанов: «Моє знайомство із Сергієм Савченком відбулося зовсім нещодавно – і його творчість вразила перш за все кольором. Коли я побачив ці роботи, то зрозумів, що саме вони мають виставлятися в нашій галереї. Їх має бачити столиця».
Олександр Бригинець: «Парадокс: у країні епідемія й криза, а в столиці галерея нова відкрилася... На виставці Сергія Савченка багато сонця, багато гарного настрою. Це дуже оригінальна і дуже свіжа експозиція, якою могла б пишатися будь-яка галерея».
|
| | |
«ТРАНСФОРМАЦІЇ»14 листопада 2024
У галереї «АВС-арт» творчість Андрія Гуренка трансформувалася, починаючи з персональної виставки «Морфологія сутінків» (2012), через «Сновидіння. Вибране» (2014) й «Геометрію романтики» (2016), продовжуючись у «Camera Lucida» (2019). Й саме на виставці 2019-го вперше експонувалося полотно «Трансформація І». Минуло п’ять років, і вже «Трансформація ІІ» продовжує діалог змін і перетворень.
|
Шимчук Микола
Народився 1949 року в Копиткові біля Рівного. Навчався у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва (1968-1973). Вчитель за фахом – Р.Сельський.
Заслужений художник України. Професор кафедри монументального живопису ЛНАМ. Народний художник України.
|
|