AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Сергій Савченко. «Експресивні парадокси». Малярство, графіка, скульптура, таракуци.

Сергій Савченко. «Експресивні парадокси». Малярство, графіка, скульптура, таракуци.

Таракуци

26 листопада - 18 грудня 2009

Сергій Савченко – один із найяскравіших одеських нонконформістів. Його ім'я нерозривно пов’язнане з діяльністю «Одеської групи» мистців, як її називають на Заході, та з мистецьким об’єднанням «Мамай», як вони називають себе самі.
Творчість Сергія Савченка сформувалася в руслі нефігуративної образності. Бурхливі, насичені кольором абстаркції майстра знаходять втілення у малярстві, станковій графіці та скульптурі.
Сергій Савченко увійшов у мистецький простір України в 1970-х, коли творчим особистостям доводилося існувати в жорстких умовах соцреалізму. Але соцреалістичне мистецтво його не цікавило, тому багато років художник був змушений існувати на значній відстані від офіційних чинників й лише згодом зміг заявити про себе відкрито. Як не парадоксально, перший Савченком зацікавився Захід – його роботи потрапили до багатьох колекцій зарубіжних поціновувачів мистецтва, особливо – до Великобританії.
Сергій Савченко – неперевершений винахідник і дослідник кольору. Складне й водночас гармонійне колірне бачення майстра є основою його відомих малярських і графічних абстракцій. Інша самобутня сторона таланту мистця – пластичне відчутя кольору, особлива чутливість до схоплення його різноманітних просторово-об’ємних перебувань. Винятково оригінальної художньої завершеності вона набула в авторській поліхромній скульптурі та розписах природних форм – таракуц (висушених гарбузів певного сорту). Мистець безпосередньо, тут і зараз, виявляє гармонії форм, мас, об’ємів, колориту, які до того не існували, відкриває нові обрії сприйняття кольору. Композиція робіт Савченка тяжіє до відтворення чуттєвих структур, конфліктів, емоційних зрушень, а не винятково інтелектуальних побудов.
Востаннє персональна виставка Сергія Савченка в Києві відбулася 2006 року, і то камерним форматом, тож презентація в «АВС-арт» – унікальна нагода зустрітися з різноплановою творчістю одеського мистця.
Сергій Савченко: «Абстракція має можливість увійти в той емоційний простір, в якому вирують чисті тонкі енергії, а мистецтво проступає як відбиток, як слід, ясний та явлений на рівні імпульсивного входження в образ на межі можливого прозріння».
Михайло Поживанов: «Моє знайомство із Сергієм Савченком відбулося зовсім нещодавно – і його творчість вразила перш за все кольором. Коли я побачив ці роботи, то зрозумів, що саме вони мають виставлятися в нашій галереї. Їх має бачити столиця».
Олександр Бригинець: «Парадокс: у країні епідемія й криза, а в столиці галерея нова відкрилася... На виставці Сергія Савченка багато сонця, багато гарного настрою. Це дуже оригінальна і дуже свіжа експозиція, якою могла б пишатися будь-яка галерея».

 

Афіша

«ВІД ВСЕПОГЛИНАЮЧОГО ЧОРНОГО ДО ВІДКРИТОГО БІЛОГО»21 вересня 2021

Персональна виставка мистця з Житомирщини Віталія Правдицького в галереї «АВС-арт» представляє графічний доробок автора, для якого назва проєкту «Від всепоглинаючого чорного до відкритого білого» є водночас визначальною рисою моделі його художнього мислення.

Митці

Буряк Борис Іванович Борис Буряк
(Нар. 25.10.1953, с. Подвірне Чернівецької обл.) – український живописець. Народний художник України (2016).Закінчив (1974) Коледж мистецтв ім. І.Труша; Львівську академію мистецтв (1979). Член СХУ (1987, Львівська організація).