AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Євген Лещенко. «Чотири пори світу». Малярство.

Євген Лещенко. «Чотири пори світу». Малярство.

\

11 травня - 30 трвня 2010

Євген Лещенко мешкає у Кривому Розі, далеко від цивілізованих доріг і багатолюдності. Він – самітник, і ця просвітлена самотність в його вітаїстичних композиціях відчутна особливо сильно. Непересічне обдарування митця виявляється в його індивідуально-особистісній налаштованості на сприйняття реалій. Суть її у пантеїстичному замилуванні довколишнім світом, у щедрості форми, що предбачає рівновелику увагу до всього оточення, у поліколоризмі, де переважають яскраві барвисті площини з означеннями меж, кордонів.
Заворожує фантастичний і водночас конкретний світ, який творить живописець. В полотнах Євгена Лещенка постає Всесвіт, в якому невід'ємні одна від одної всі складові: земля, вода, небо, сонце, люди, дерева, квіти, тварини, птахи, комахи. Спокій і гармонія розлиті у всіх живих і неживих формах, які його населяють, а життя постає прекрасним за своєю сутністю, очищеним від суєтності й людських тривог.
Яскраві чисті кольори, плинний рисунок досконалих природних форм надають роботам Євгена Лещенка мажорного звучання. Його творчість близька до наївного мистецтва француза Анрі Руссо чи хорвата Івана Генералича. З іншого боку, художник спирається на глибинні традиції української народної образотворчої культури – від селянського примітиву до творчості Катерини Білокур.

Про автора
Євген Лещенко народився 1952 року на Дніпропетровщині. Закінчив Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури. Член НСХУ. За власним визначенням, він є засновником напрямку «Paradise art», тобто «райське мистецтво». Роботи Є. Лещенка успішно експонувалися в Парижі, Нью-Йорку, Чикаго, Вашингтоні, Торонто, Бонні.
Твори зберігаються в приватних колекціях Росії, Франції, Великобританії, США, Канади, Японії, Чехії, Німеччини, Голландії та Швеції.
Живе і працює в Кривому Розі.

Афіша

«ВІД ВСЕПОГЛИНАЮЧОГО ЧОРНОГО ДО ВІДКРИТОГО БІЛОГО»21 вересня 2021

Персональна виставка мистця з Житомирщини Віталія Правдицького в галереї «АВС-арт» представляє графічний доробок автора, для якого назва проєкту «Від всепоглинаючого чорного до відкритого білого» є водночас визначальною рисою моделі його художнього мислення.

Митці

Грох Микола Грох Микола
Народився 16 травня 1936 року в Ленінграді. Дитинство провів у селі під Києвом. 1957-го закінчив Київське училище прикладного мистецтва, відділення художнього текстилю. 1960-1967 рр. – навчався в Київському державному художньому інституті. Працював у Художньому фонді України (1960-1964), у видавництві «Мистецтво» (1964-1967).