AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Фоторепортаж

Головна / Виставки / Фоторепортаж / На «Островах» Петра Бевзи

На «Островах» Петра Бевзи

19 квітня 2011

«
»

Алла Маричевська, арт-директор галереї «АВС-арт»:
У нас сьогодні велелюдно, гомінливо, бо зібралося багато друзів, шанувальників творчості Петра Бевзи. Петро завжди дивує, бо він працює серіями і на кожну виставку дає роботи, де він пізнає нову тему, віху в своєму житті. Сьогодні в нас представлена його остання за часом серія «Острови». Ви зараз можете умоглядно згадувати попередні цикли, можете їх також і побачити, бо ми сьогодні презентуємо разом з виставкою ще й альбом. Щодо альбому хочу сказати, що випускаємо в світ нетрадиційні альбоми: десь відходимо від чисто мистецтвознавчого аналізу, десь трошки є момент живої життєвої струни, щоб глибше збагнути, чому художник мислить так чи інакше, як формується його мистецький світ. Петро, такий різний в своїх тематиках, мене дивує завжди вмінням тримати суєтну горизонталь так, щоб не провалюватися в неї, і водночас вести звідти вертикаль. Він завжди тримає той духовний світ шляхетно, не збивається з тої вертикалі. Більше скаже про художника автор наскрізного тексту альбому, Ольга Лагутенко. Мене подивувало те, що в тексті немає ніяких розділів, але він має внутрішню структуру, він в’язкий, не можна нічого вирвати чи додати.

Ольга Лагутенко, доктор мистецтвознавства:
Петро Бевза – це вже ціла епоха. Я писала статтю до першого грубезного каталогу «C’est moi». Це був перший на ті часи такий великий альбом до виставки, Петро започаткував тоді таку традицію. І сьогодні Петро першим презентує своє покоління в серії «Імена». Насправді, навіть у книжці присутня лише мікрона того, що зробив Петро: згадайте його проекти 1990 – 2000-х років, коли він пробивав стіни закордон, вивозив художників зі своїми проектами. Ця книжка розкриває живописні цикли, це велика серйозна робота. І невипадково малярство Петра Бевзи спонукає до діалогу з такими філософами, як Сергій Кримський, це постійно відчувається. Але неможливо в слові вичерпати те, що тут є, так як ці глибини, в які Петро поринув у своєму останньому циклі. Я пам’ятаю майстерню Петра, яка була вся в такому кольорі, це вже ціле середовище, в яке можна поринути. Хочу побажати Петрові більше змін, яких він так не боїться. Найважче для критиків, мистецтвознавців, коли йдеш на виставку і вже знаєш, що побачиш, чого очікувати від художника. Ми всі добре знаємо Петра, але завжди є щось неочікуване, цікаво пізнавати, що він далі запропонує. Вітаю галерею з тим, що це відбулося, це насправді серйозний вибір.

Петро Бевза, митець:

Я хочу сказати щодо книжки, що я дуже вдячний Аллі Маричевській, Михайлові Поживанову, який започаткував цю серію. Мені було дуже приємно милуватися тим, як працює Ольга Лагутенко. Вона дуже точно відчула і виразила те, що я хотів передати в своїх картинах. Мені також приємно було спілкуватися з Миколою Скибою, який написав прекрасну передмову, зовсім з іншого ракурсу. Я радий виставити в галереї новий цикл, хоча він не писався для цього місця, але в мене відчуття, що він тут органічно вписався. Дуже вдячний Олексію Литвиненкові та Олегу Філю, які допомогли мені зробити експозицію. Вдячний всім, хто прийшов.
 

Афіша

«НЕНАЗВАНІ ЕНЕРГІЇ»21 січня 2025

Виставка живопису Василя Химочки – пам’ятна. Цього року йому мало би виповнитися 75, але від важкої хвороби художник відійшов у Вічність іще 2016-го, лишивши неповторний мистецький доробок, у котрому випереджає свій час. Василь Химочка шукав свободу від візуальної експансії сучасного йому артпростору: «Мистецтво – не галузь, а якість. Жодних змагань. Кожен – геній і несе, виконує свою місію. Смисл не в тому, хто перший, кращий і сильніший, а втому, щоб реалізувати свою сутність, свій потенціал. Не хто сильніший, а хто досягне більшого екстазу».

Митці

Мінько Олег Терентійович Мінько Олег Терентійович
(Нар. 3.08.1938, м. Макіївка на Донеччині) – український живописець. Навчався (1959-1965) у Львівському державному ін-ті ужиткового та декоративного мистецтва (з 2004 – Львівська національна академія мистецтв) у Р.Сельського, К.Звіринського, Д.Довбошинського;